اخبار حوزه مطالب جدید

سیلی رهبری به ترامپ نزده صدایش گوش رسانه ها را کر کرد

یانات روز پنجشنبه رهبر معظم انقلاب در همایش ده ها هزار نفری بسیجیان در رسانه های خارجی بازتاب داشت. آسوشیتدپرس در این باره گزارش داد: رهبر عالی ایران وعده داد گه جمهوری اسلامی با شکست دادن تحریم های آمریکا به این کشور «سیلی» می زند.آیت الله خامنه ای همچنین هشدار داد رسانه هایی که تحت کنترل دشمنان خارجی هستند می توانند مانند «سلاح های شیمیایی» خطرناک باشند. روزنامه اکسپرس انگلیس نیز نوشت: ایران تحریم های آمریکا را «غیرقانونی و بیرحمانه» قلمداد می کنند و رهبر عالی ایران به مردم هشدار داد با شرایط حساسی که به واسطه اقدامات ترامپ ایجاد شده است، مقابله کنند.

ترامپ بخش هایی دیگر از نقشه خود برای «دوشیدن شاه سعودی» را فاش کرد

ترامپ برای سومین بار در یکی از سخنرانی ها خود بحش هایی جدید از گفتگو تلفنی اش با شاه سعود را بیان کرد، او می گوید به شاه سعودی گفته است باید هزینه حمایت آمریکا را بپردازد.رئيس جمهور آمریکا خطاب به هواداران خود گفت: “: ما از عربستان دفاع می کنیم اما آنها در مقابل هزینه اندکی پرداخت می کنند. عربستان باید هزینه سربازان ما را که از این کشور محافظت می کنند پرداخت کند”ترامپ همچنین در این سخنرانی اظهار داشت: ما سفارت آمریکا را به اورشلیم (قدس) منتقل کردیم در حالی که عده ای قصد داشتند من را از انجام این کار منصرف کنند. شما اکنون رئیس جمهوری دارید که به خاطر آمریکا ایستاده است و اقداماتی انجام داده که هیچ رئیس جمهور دیگری آن را انجام نداده است.ترامپ که پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفته بود ایالات متحده باید در ازای محافظت از کشورهای عربی از آن‌ها نفت و پول بگیرد و سیاست خود را دوشیدن عربستان اعلام کرده بود، در هفته‌های اخیر هم چند بار این موضوع را تکرار کرده و به صراحت گفته که ریاض و دیگر پایتخت‌های عربی باید هزینه حمایت‌های آمریکا را پرداخت کنند.

ساده لوح عملیات بزرگ فوق سری علیه تهران را لو داد

روزنامه «واشنگتن‌پست» نوشت ترامپ اخیرا در یک جمع غیرعلنی اظهارات تحقیرآمیزی را علیه «سلمان» پادشاه عربستان سعودی مطرح کرده است. او ابتدا به سفری که سال ۲۰۱۷ به عربستان داشت اشاره کرده و با افتخار گفته بر خلاف «عرف معمول» او هنگام دیدار با پادشاه سعودی، در برابر او تعظیم نکرده است. ترامپ گفته که پیش از این دیده بوده که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا چطور در برابر پادشاه سعودی تعظیم می‌کرد، به همین دلیل او چنین کاری نکرده است.ترامپ سپس افشا کرده که پادشاه سعودی با او تماس گرفته و شخصا از او خواسته که ایالات متحده به ریاض در یک عملیات نظامی بزرگ کمک کند.واشنگتن‌پست می‌افزاید: «ترامپ گفت که به شاه سلمان گفته که این کار بیش از حد هزینه‌بر است و برای اینکه ایالات متحده [در این عملیات] همکاری کند، عربستان سعودی باید هزینه‌اش را که به گفته ترامپ ۴ میلیارد دلار است، بپردازد.»رئیس‌جمهور آمریکا درباره اینکه عملیات نظامی مورد درخواست سلمان چه بوده و اینکه ریاض چه کمکی از آمریکا می‌خواسته، صحبت نکرده و فقط گفته که این عملیات «احتمالا کاملا سری» است. روزنامه واشنگتن‌پست اسفند ماه پارسال به نقل از منابع آگاه نوشته بود ترامپ از عربستان خواسته برای کمک به کاهش نفوذ ایران در سوریه، ۴ میلیارد دلار بپردازد.